Tablet Bilgisayarla İlk Grup Taraması Yapıldı

Tablet Bilgisayarla İlk Grup Taraması Yapıldı

Tablet Bilgisayarla İlk Grup Taraması Yapıldı
İlk kez tablet bilgisayar üzerinden bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen 1´inci ve 2´inci sınıf düzeyindeki öğrencilere grup tarama sınavı 27 Şubat 2016 tarihi itibariyle başladı.

Grup taraması, Türkiye genelinde 81 ilde 10´ar kişilik gruplar halinde 167 bin 235 öğrenciye yaklaşık iki aylık bir süreçte aynı anda gerçekleştirilecek.Uygulama, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca her öğrenciye randevu tarihi ve saati verilerek başlatıldı. FATİH Projesi kapsamında dağıtılan 4 bin 500 tablet bilgisayar, grup tarama uygulamasına hazır hale getirilerek uygulamada kullanılacak sorular Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Bilgisayar yazılımı ise Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yapıldı.                İlimizde Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan 27 Şubat tarihli ilk oturum sınavı başarı ile tamamlanmıştır. Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de bir ilk olan tabletle sınava 27 Şubat – 10 Nisan 2016 tarihleri arasında 2428 öğrenci alınacak olup, bu sınav sonucunda başarı gösteren öğrenciler yetenek sınavlarına alınacaktır

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/tablet-bilgisayarla-ilk-grup-taramasi-yapildi/icerik/1261 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.