Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavı soru hazırlama komisyonu toplandı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavı soru hazırlama komisyonu toplandı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavı soru hazırlama komisyonu toplandı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Deneme Sınavı soru hazırlama komisyonu toplandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Uzaktan Eğitim Salonunda bir araya gelen 6 branştan 30 öğretmen, il genelinde 6-7 Mart ve 5-6 Nisan’da gerçekleştirilecek TEOG deneme sınavları için soru hazırlayacak.
Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül başkanlığında 3 gün sürecek toplantıların ilk oturumuna Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’da katıldı.
Burada bir konuşma yapan Altınsoy, “7-8 Kasımda sizlerin gayretleriyle, il genelinde 8. Sınıfta okuyan yaklaşık 11 bin öğrencimiz deneme sınavlarına girdiler. Öğrencilerimiz, bu sınavdan edindikleri tecrübelerle bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavlarında da büyük başarılara imza attılar. Sizlerin hazırladığı deneme sınavı sayesinde, öğrencilerimiz hem sınav heyecanlarını yenme imkânı buluyor, hem de asıl sınav öncesinde konu eksikliklerini görebiliyorlar. Bu nedenle sizler, ilimizin başarısını artırma noktasında çok büyük bir görev ifa etmektesiniz. Böyle bir organizasyonda ilimiz genelinden yüzlerce öğretmenimiz görev aldılar ve soru havuzumuza kendi özgün sorularını gönderdiler. Ben hem bu komisyonda görev alan öğretmenlerimize hem de komisyona soru gönderen ilimizdeki tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül ise “Komisyonumuzun hazırladığı sorular Mart ve Nisan aylarında yapılacak olan deneme sınavlarında kullanılacak. Ayrıca biz, bu soru havuzuna gelen, soruları tasnif ederek web sitemiz üzerinden fasiküller halinde öğrencilerimizin istifadesine sunacağız. Öğrencilerimiz, yakın zamanda www.sivas.meb.gov.tr adresi üzerinden soru örneklerine ulaşabilecekler.”

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/temel-egitimden-ortaogretime-gecis-teog-deneme-sinavi-soru-hazirlama-komisyonu-toplandi/icerik/1785 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.