TEOG biricisi öğrenciler ödüllendirildi.

TEOG biricisi öğrenciler ödüllendirildi.

TEOG biricisi öğrenciler ödüllendirildi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda birinci olan öğrenciler Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti. Altınsoy, öğrencileri altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Altınsoy, “İl merkezimizde TEOG sınavında 120 sorudan 120’sini de doğru cevaplayan öğrencilerimizi davet ettik. İlçelerimizdeki öğrencilerimiz için ayrı bir program yapacağız. Ben TEOG sınavında başarı elde eden öğrencilerimizi kutluyorum. Bu öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi ve okul yönetimlerini de tebrik ediyorum. İnşallah ikinci TEOG sınavında da başarıyı yakalamalarını bekliyoruz. Tabi biz öğrencilerimizin TEOG sınavlarının yanında kendi değerleriyle ilgili ve sosyal, sportif alanlarda da başarılı olmalarını bekliyoruz. Sayısal olarak birinci olduğunuz gibi, sosyal ve kültürel olarak da iyi başarılara imza atmanız gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Altınsoy konuşmasının ardından TEOG sınavında il merkezinde birinci olan Yavuz Selim Ortaokulu’ndan 2, Gazi Paşa Ortaokulu’ndan 1, Doğa Koleji’nden 2 ve Bahçeşehir Koleji’nden 4 öğrenci olmak üzere toplam 9 öğrenciyi altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Bir süre öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Altınsoy, daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/teog-biricisi-ogrenciler-odullendirildi/icerik/1763 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.