Ticaret Bakanlığı Tarafından Düzenlenen “Kooperatifçilik” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Takdim Edildi

Ticaret Bakanlığı Tarafından Düzenlenen “Kooperatifçilik” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Takdim Edildi

Ticaret Bakanlığı Tarafından Düzenlenen “Kooperatifçilik” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Takdim Edildi

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Kooperatifçilik” konulu resim yarışması sonuçlandı. Türkiye genelinde düzenlenen ve ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerini kapsayan yarışmada il bazında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ticaret İl Müdürü Selim Baş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Yarışma hakkında bilgi veren Ticaret İl Müdürü Selim Baş, eğitim çağındaki öğrencilerin sanatsal aktivitelerde rol oynanmalarına ve yeteneklerinin sergilenmesine olanak sağlamak, kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, kooperatifçilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya aralarında Sivas’ın da bulunduğu 78 ilden katılım sağlandığını belirtti. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmede 68 ilden gelen eserlerin dereceye girdiğini ve il/ülke genelinde dereceye giren eserlerin belirlendiğini söyleyen Baş, Sivas’ta Koyulhisar Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 8/B sınıfı öğrencisi Nisanur Tütüncü’nün birinci, Şehit Hasan Subaşı Kürkçüyurt İlkokulu 8/B sınıfı öğrencisi Alihan Atalay’ın ikinci, Merkez Behrampaşa Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Esmanur Gülle’nin ise üçüncü olduğunu söyledi.
Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Sivas’ta öğrencilerin akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin içerisinde yer almaları için de önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. Spor Sivas ve Sanat Sivas Projeleri ile öğrencilerin bu alanlardaki yeteneklerinin keşfedildiğini belirten Savaşçı, “Öğrencilerimizin bu yarışmaya katılarak elde etmiş oldukları başarı bizleri mutlu etti. İnşallah, bu tür önemli çalışmalar; geleceğin ressamları, sanatçıları ve şampiyon sporcularının yetişmesine katkı sağlayacaktır. Ben, başta dereceye giren öğrencilerimiz olmak üzere yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi, öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Savaşçı ve Baş daha sonra öğrencilere ödül ve hediyelerini takdim etti. Baş, il bazında birinci olan eserlerin kitapçık haline getirildiğini de belirterek Sivas’ta birinci olan Sivas’ta Koyulhisar Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 8/B sınıfı öğrencisi Nisanur Tütüncü’ye resimlerin yer aldığı kitabı hediye etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ticaret-bakanligi-tarafindan-duzenlenen-kooperatifcilik-konulu-resim-yarismasinda-dereceye-giren-ogrencilere-odulleri-takdim-edildi/icerik/4060 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.