TÜBİTAK Bölge Finalinde 3 projemiz bölge birincisi oldu.

TÜBİTAK Bölge Finalinde 3 projemiz bölge birincisi oldu.

TÜBİTAK Bölge Finalinde 3 projemiz bölge birincisi oldu.

TÜBİTAK 48. Liselerarası Araştırma Projeleri Bölge Finali Kayseri’de yapıldı. Sivas’tan 122 proje başvurusu yapılan bölge finaline 17 proje katılmaya hak kazanırken, 6 proje derece elde etti. Kayseri Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Kampüsü’nde gerçekleştirilen final ödül törenine; Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’da katıldı. Ödül töreninde Sivas Fen Lisesi fizik alanında, Sivas Bilim Sanat Merkezi Psikoloji alanında, Halis Gülle Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında bölge birinciliği elde etti. Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı alanında hazırladığı proje Bölge ikincisi olurken, Karşıyaka Kız Meslek Lisesi’nin Coğrafya alanında, Final Anadolu Lisesi’nin ise Fizik alanında hazırladığı projeler bölge üçüncüsü oldu.
ALTINSOY, ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ
Bölge Finali ödül töreninde, derece elde eden okulları tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Sivas’ta TÜBİTAK projelerinin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını söyledi.
Altınsoy; “Toplam 6 derecenin 3 tanesinin birincilik olması bizi mutlu etti. TÜBİTAK projeleri, hem ilimiz hem de ülkemiz açısından büyük önem taşıyor. Öğrencilerimiz bu projelerde elde ettikleri deneyimlerle hem kendilerini hem de ülkemizi geleceğe hazırlıyorlar. İnanıyorum ki burada altyapı oluşturan öğrencilerimiz geleceğin bilim adamları olacak. İlimizde TÜBİTAK projelerinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Önümüzdeki yıl çok daha fazla sayıda proje ile ilimizi temsil edeceğiz. Ben dereceye giren ve girmeyen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Altınsoy, bölgede birincilik elde eden projelerin Ankara’da gerçekleştirilecek final yarışmasına katılacaklarını belirterek, öğrencilere başarılar diledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/tubitak-bolge-finalinde-3-projemiz-bolge-birincisi-oldu/icerik/1895 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.