Türkiye Öğretmenler Kupası İl Elemelerinde Heyecan Devam Ediyor

Türkiye Öğretmenler Kupası İl Elemelerinde Heyecan Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonları iş birliğinde hazırlanan Türkiye Öğretmenler Kupası futsal, basketbol, voleybol ve masa tenisi müsabakalarında il elemesi heyecanı devam ediyor.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Muhammed Alpaslan Ünal ile birlikte Şemsi Sivasi İmam Hatip Ortaokulu spor salonunda düzenlenen futsal müsabakasını izledi.
Şampiyonaya katılan takımlara başarılar dileyen Savaşçı, futsal müsabakalarında merkezden 16, ilçelerden 12 takımın mücadele ettiğini kaydetti. Savaşçı turnuva kapsamında düzenlenen basketbol müsabakalarında 4, voleybol müsabakalarında 10, masa tenisi müsabakalarında ise 6 takımın mücadele ettiğini kaydetti.
Türkiye genelinde düzenlenen il elemesi müsabakaları 30 Ekim’de sonuçlanacak. İl elemelerinin ardından 8 bölgede 4-12 Kasım’da bölge birinciliği müsabakaları düzenlenecek. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara’ya giderek şampiyonluk mücadelesi verecek.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/turkiye-ogretmenler-kupasi-il-elemelerinde-heyecan-devam-ediyor/icerik/3739 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.