Türkiye Öğretmenler Kupasında İl Elemeleri Tamamlandı

Türkiye Öğretmenler Kupasında İl Elemeleri Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonları iş birliğinde hazırlanan Türkiye Öğretmenler Kupası futsal, basketbol, voleybol ve masa tenisi müsabakalarında il elemesi heyecanı sona erdi.
Valimiz Salih Ayhan, Kangal Kaymakamı Erinç Demir ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda Bahçeşehir Koleji ve Kangal 75. Yıl İlkokulu takımları arasında oynanan futsal final müsabakasını izledi. Bahçeşehir’in galibiyeti ile sona eren müsabakanın ardından tüm branşlar için ödül töreni düzenlendi.
Valimiz Salih Ayhan, Kangal Kaymakamı Erinç Demir ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; futsal, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında dereceye giren takımların oyuncularına madalyalarını takdim etti.
Voleybol kadınlarda il birincisi Yaramış Ortaokulu, Voleybol erkeklerde il birincisi Suşehri İmam Hatip Ortaokulu, Basketbol erkeklerde il birincisi Behrampaşa Ortaokulu, Masa Tenisi erkeklerde il birincisi Gazi Anadolu Lisesi, Masa Tenisi kadınlarda il birincisi Mustafa Kemal Atatürk MTAL oldu. Futsal final müsabakasında ise il birinciliğini Bahçeşehir Koleji elde etti.
Türkiye genelinde düzenlenen il elemesi müsabakalarının ardından 4-12 Kasım’da bölge birinciliği müsabakaları düzenlenecek. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara’ya giderek şampiyonluk mücadelesi verecek.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/turkiye-ogretmenler-kupasinda-il-elemeleri-tamamlandi/icerik/3755 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.