Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi Açıldı

Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi Açıldı

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yürütülen Sanat Sivas Projesi Kapsamında Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi oluşturuldu. Atölyenin açılışı Valimiz Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Valimiz Salih Ayhan ve Yılmaz, atölyeyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül, atölye hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Sivas Valiliği himayesinde öğrencileri hem akademik olarak hem de, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda desteklemek için birçok önemli projenin hayata geçirildiğini belirtti. Bu kapsamda okullarda sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştirildiğini, birçok okula müzik, dil ve drama atölyeleri kazandırıldığını belirten Savaşçı, öğrencilerin bu faaliyetler ve oluşturulan atölyelerde gerçekleştirilen etkinliklerle farklı alanlarda önemli beceriler kazandıklarını ifade etti.
Valimiz Salih Ayhan ve Yılmaz’da atölyenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ayhan ve Yılmaz, daha sonra öğrencilere kitap hediye etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ulas-ilkokulunda-drama-atolyesi-acildi/icerik/4288 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.