“Ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz”

“Ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz”

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, YGS’de ilk 1000’e giren Sivas Fen Lisesi öğrencileri ve Selçuk Anadolu Lisesi öğrencisi ile bir araya geldi. Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Altınsoy; “Ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi sizlerin güzel çalışmalarınıza bağlı. Bundan sonraki süreçte sorumluluklarınız ve toplumun sizden beklentisi artıyor. Çünkü sizler Türkiye’nin geleceğini şekillendireceksiniz.” Dedi.
 
Ziyarette öğrencilere Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mesnet Aras ile birlikte Fen Lisesi Müdürü Erol Özcan, Müdür Yardımcısı Şuayip Şişman ve Matematik öğretmeni Fatih Bilgin, Selçuk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Toprak ve Rehber Öğretmen Adem Yazıcı’da eşlik etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, YGS’de başarı gösteren öğrencileri ve onları sınavlara hazırlayan öğretmenlerini tebrik etti.
Öğrencilere, önemli tavsiyelerde bulunan Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Biz hepimiz sizler için varız. Türkiye’nin 10-20 yıl sonrası size ait, sizin elinizde olacak. Biz geçip gideceğiz. Çünkü dünyada kimse kalıcı değil. Nasıl ki 100 sene önceki insanlardan kimse yoksa 100 sene sonra da hiçbirimiz olmayacağız. Dünyadan geçip gideceğiz. Geçip giderken de bir iz bırakarak geçip gitmemiz lazım. Baki kalan kubbe de hoş bir seda imiş… Hoş şeyler, güzel izler bırakıp gitmek lazım. Tarihte iz bırakan insanlar sayesinde toplumlar tarih yazıyor. İnşallah sizler de iz bırakacaksınız. Hem kendiniz, hem de ülkemiz için güzel şeyler yapacaksınız diye düşünüyorum. Sadece bireysel olarak başarılı olmamız yetmez. Ekip çalışması ile olması gerekir bu işlerin. Çok iyi doktor, mühendis olabiliriz ama sonuçta makinenin dişlileri birbirini kavrayarak çalışıyorlar. Bu nedenle kazanacağınız okullarda toplumla, herkesle iyi diyalog halinde olmanız, iyi geçinmeniz, bir ekip çalışması içinde olmanız gerekiyor.
Şimdi herkes sizin için çalışıyor. Anne-babanız, sizin için gayret ediyor, para harcıyor, elinizi sıcak sudan soğuk suya değdirmiyor. Okullarda öğretmenleriniz gayret ediyorlar. Yani, hepimiz sizin için çalışıyoruz, daha iyi yetişmeniz için devlet bize imkân veriyor, maaş veriyor. Sizler de bu başarıyı sağlamışsınız tebrik ediyorum. Bunu sosyal alanda da, toplumsal açıdan da sağlamamız gerekiyor. Ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi sizlerin güzel çalışmalarınıza bağlı… Bundan sonraki süreçte sorumluluklarınız ve toplumun sizden beklentisi artıyor. Çünkü sizler Türkiye’nin geleceğini şekillendireceksiniz. Yönünüzü iyi belirleyin. Önemli olan kişinin mutlu olacağı işi yapmasıdır. Hocalarınız sizin yönünüzü daha iyi bilir. Sizdeki cevheri onlar dışarıdan daha iyi görürler. O nedenle alan seçerken öğretmenlerinizle mutlaka diyalog halinde olun, onların tavsiyelerini alın.”
Altınsoy, daha sonra bir süre öğrencilerle sohbet ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/quotulkemizin-gelecegini-sizler-sekillendireceksinizquot/icerik/1911 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.