Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilk hafız öğrencisi Saifullah Muhammedu Kyazze için diploma ve ödül töreni düzenledi.

Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilk hafız öğrencisi Saifullah Muhammedu Kyazze için diploma ve ödül töreni düzenledi.

Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilk hafız öğrencisi Saifullah Muhammedu Kyazze için diploma ve ödül töreni düzenledi.

Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilk hafızı Saifullah Muhammedu Kyazze için diploma ve ödül töreni düzenledi.
Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu salonunda gerçekleştirilen törene Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mehmet Ar, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Durmuş Arslan, Okul Müdürü Abdulkadir Selvi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda daha sonra Okul Müdürü Abdulkadir Selvi kısa bir selamlama konuşması yaptı. Selvi, “Saifullah kardeşimiz ilahi takdir gereği Sivas’ımıza gelmiş, Yazın Mor Ali Baba Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini haslamış, yakın bir tarihte Kayseri’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan hafızlık sınavını başarıyla tamamlayarak okulumuzun resmi ilk hafızı olmuştur. Rabbim onun açtığı bu yolda onlarca öğrencimize benzer programlar yapmayı nasip eyler inşallah. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise; “Sivas’ta 600 okulumuz var. Hepsini zaman zaman ziyaret ediyoruz, hepsini de seviyoruz. Ama sizleri ayrı bir seviyoruz. Çünkü hadiste ‘sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir’ buyruluyor. Bu nedenle Kur’an-ı öğrenen ve öğreten bir okulda bulunmaktan ayrı bir mutluluk duyuyorum.  Yunus Emre’nin ifadesiyle ‘kim ki Kur’an-ı bilmedi sanki dünyaya gelmedi.’ Kur’an-ı bilmenin ölçüsü farklıdır. Kimine göre Elif Ba’dır, ama başkaları için tefsir, hafızlıktır. Kur’an-ı hangi aşamada ne kadar biliyorsak o kadar da mükemmeliyete doğru yaklaşmış oluyoruz. Buradaki öğrencilerimizin hepsi bizim canımız, ciğerimiz, gözbebeğimiz. Biz onlara emanet olarak bakıyoruz. Bütün öğrencilerimizle elimizden geldiği kadar ilgileniyoruz ama yurtdışından gelen öğrencilerimizi ayrıca bir emanet olarak görüyoruz, onlarla daha çok ilgilenmeye, elimizden geldiği kadar da onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün de Saifullah kardeşimizin ödül töreni için burada bulunuyoruz. Kendisini tebrik ediyor, inşallah hepinize hafızlık nasip olur diyorum.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy’un konuşmasının ardından Saifullah Muhammedu Kyazze için Hafız Öğretmen İlyas Karaduman tarafından Hafızlık töreni gerçekleştirildi. Törenin ardından CÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Durmuş Arslan tarafından hafızlık duası yapıldı.
 
Dua sonrasında, Kyazze için diploma ve ödül töreni gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Kyazze’ye 750 TL’lik hediye çeki takdim ederken Şube Müdürümüz Mehmet Ar ve CÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Durmuş Arslan ise altın takdim etti. Kyazze, diplomasını ise Mor (Mür) Ali Baba Kur’an kursundan hocası olan Mahir Calal’ın elinden aldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/uluslararasi-sehit-m-murat-ertekin-anadolu-imam-hatip-lisesi-ilk-hafiz-ogrencisi-saifullah-muhammedu-kyazze-icin-diploma-ve-odul-toreni-duzenledi/icerik/2216 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.