Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen tanıtım ve tercih günlerinin Açılışını Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük gerçekleştirdi.
Açılış öncesinde konuşan organizatör Caner Işkın; Sivas’ta ikincisini düzenledikleri tanıtım ve tercih günlerini gelecek yıllarda da sürdürmek istediklerini söyledi. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Işkın; “Başta Valimiz, Milli Eğitim Müdürümüz ve Rektörümüz bizi çok desteklediler. İnşallah bunun devamını getireceğiz.” Dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise konuşmasında; “Geçen sene düzenlemiş olduğumuz üniversite tanıtım günlerinin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Burada 16 tane üniversitemiz bu fuara iştirak etmiş bulunmaktalar. 12. Sınıfa gelmiş, meslek seçiminde tereddüt yaşayan veya meslek seçmek isteyen öğrencilerimize rehber olsun anlamında bu programı düzenlemiş bulunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.
Sivas’ta bu etkinliğin gerçekleştiriliyor olmasının çok önemli olduğunu belirten Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Âlim Yıldız; “Sivas öteden beri bir ilim yurdu olarak biliniyor. Üniversitemiz de bu anlamda 43 yıldır eğitim-öğretime hizmet veren bir kurum. Böyle bir organizasyonun üniversitemiz için de önemli olduğunu düşünüyorum. Unılook şirketine, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Valiliğimiz ve Belediyemize teşekkür ediyorum. Biz de burada üniversitemizin tanıtımını gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise “Bu çalışmanın öğrencilerimizin üniversite tercihlerini daha iyi yapabilmeleri adına gerçekleştirilen güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum. Bu sene ikincisini düzenliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Özaydın’ın ardından konuşan Sivas Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ise “Gençlerimizin daha bilinçli bölüm ve üniversite tercihinde bulunmaları için bu fuar düzenlenmiş bulunmakta. Bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen Unılook Fuarcılığı, üniversitemize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük daha sonra üniversitelerin stantlarını gezerek bilgi aldı.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/universite-tanitim-ve-tercih-gunleri-basladi/icerik/1950 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.