Uyanık Şoför Projesi Kapanış Programı Yapıldı.

Uyanık Şoför Projesi Kapanış Programı Yapıldı.

Uyanık Şoför Projesi Kapanış Programı Yapıldı.

Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince Hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 Yılı Gençlik Projeleri kapsamında kabul görerek uygulanan “Uyanık Şoför Projesi”nin kapanış programı yapıldı. Okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Valimiz Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, TCDD 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Şube Müdürümüz Malik Erdoğan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Program, proje koordinatörü Raylı Sistemler Teknolojisi Alan Şefi Rıza Kaleli’nin sunumu ile başladı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Kaleli, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018 yılı gençlik projeleri destek programı kapsamında desteklenen projenin 25 Ekim tarihinde başladığını ve 25 Mart 2019 tarihi itibariyle tamamlandığını söyledi. Kaleli, sürücülerin yorgunluk ve uykusuzluğundan kaynaklanan kazaların önlenebilmesi amacıyla geliştirilen projenin çalışma şekli hakkında detaylı bilgiler verdi. Daha sonra konuşan Valimiz Ayhan, projenin geliştirilmesinde emeği olan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Ayhan, konuşmasının ardından okulun spor salonunda projenin uygulandığı prototip araç üzerinde incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Cemal Dalcı ve öğretmenlerden diğer proje ve çalışmalar hakkında da bilgi alan Ayhan, daha sonra öğrencilerin drone gösterisini izledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/uyanik-sofor-projesi-kapanis-programi-yapildi/icerik/3332 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.