Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu’nda “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında yetimler yararına kermes düzenlendi.

Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu’nda “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında yetimler yararına kermes düzenlendi.

Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu’nda “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında yetimler yararına kermes düzenlendi.

Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu’nda “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında yetimler yararına kermes düzenlendi. Kermesin açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İHH Sivas Şube Başkanı Ahmet Çakmak, Okul Müdürü Kamil Koç, öğretmen veli ve öğrenciler katıldı.
Açılış öncesinde konuşan Okul Müdürü Kamil Koç, “Bildiğiniz gibi yetim, babası ölmüş ve henüz ergenlik çağına ulaşmayan çocuk demektir. İslâm dini, yetimlerin korunup gözetilmesi, onların yetiştirilerek topluma kazandırılması için gerekli tedbirleri almış, bunlarla ilgili özel hükümler koymuştur.” dedi.  Koç, kermesin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci velilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.
İHH Sivas Şube Başkanı Ahmet Çakmak ise “ Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfının ortaklaşa bir projesi olan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ programına Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu okul müdürü ve öğrenci velileri de destek vermiştir. Bu kapsamda bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise “bugün burada özenli bir çalışmaya şahit oluyoruz. Velilerimiz ve okul yönetimimiz yetim çocuklarımıza karşı duyarsız kalmamak için yetimler yararına burada bir kermes düzenlemişlerdir. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yetimler ile ilgili duyarlılığımızı göstermek adına İHH ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde bu çalışmalara destek veriyoruz. Yetimin dini, dili, ırkı olmaz, yetim her yerde yetimdir. Ondan dolayı öğrencilerimizde duyarlılık oluşturmak amacı ile dünyada yaşayan binlerce yetimi anlamak amacıyla yapılan kermes çalışmasını kutluyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/vali-lutfullah-bilgin-ilkokulunda-her-sinifin-bir-yetim-kardesi-var-projesi-kapsaminda-yetimler-yararina-kermes-duzenlendi/icerik/2312 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.