Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda Eğitim Gören Öğrenciler İçin Görme Engelliler Teknolojisi Seti Hediye Edildi.

Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda Eğitim Gören Öğrenciler İçin Görme Engelliler Teknolojisi Seti Hediye Edildi.

Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda Eğitim Gören Öğrenciler İçin Görme Engelliler Teknolojisi Seti Hediye Edildi.

Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler için görme engelliler teknolojisi seti hediye edildi. TANAP-Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen ve Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği tarafından yürütülen “Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce hediye edilen bilgisayar, öğrencilerin kullanımına sunuldu. Görme engelliler teknolojisi setinin takdim programına Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, okul idarecileri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı. Teknoloji setinin kurulumunu gerçekleştiren görme engelli Tarih Öğretmeni Selman Devecioğlu, görme engelli bireylerin kullanımına uygun olarak tasarlanan ve diğer bileşenleri ile engelli bireylerin ihtiyaç duydukları eğitim almasını sağlayan bilgisayar setinin kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi verdi.
 
Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, okulda eğitim gören 10 görme engelli öğrencinin özel olarak tasarlanan bilgisayar ve eğitim seti ile daha etkin ve verimli bir eğitim imkânına kavuşacaklarını belirterek, bu imkânı sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ise teknoloji setinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “İnşallah çocuklarımız bu teknoloji ile daha iyi bir eğitim imkânına kavuşacak. Bizler de bu imkânların artırılması için gayret göstereceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/vali-zubeyir-kemelek-ilk-ve-ortaokulunda-egitim-goren-ogrenciler-icin-gorme-engelliler-teknolojisi-seti-hediye-edildi/icerik/3554 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.