Valimiz Salih Ayhan, Gemerek’te Öğrenci, Öğretmen ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Gemerek’te Öğrenci, Öğretmen ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Gemerek’te Öğrenci, Öğretmen ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yürütülen Spor Sivas Projesi kapsamında Gemerek Yurter Özcan Ortaokulunda düzenlenen spor malzemesi dağıtım programına katıldı. Ayhan’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun da eşlik etti. Okul bahçesinde bir süre öğrencilerle sohbet eden Valimiz Ayhan, ardından öğrencilere spor malzemelerini dağıtarak başarılar diledi. Valimiz Ayhan daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Ayhan, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
 
OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
 
Valimiz Salih Ayhan ve Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım daha sonra okul müdürleri ile toplantı yaptı. Gemerek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun da katıldı. Toplantıda okul müdürlerinin görev ve sorumluluklarının çok büyük olduğuna vurgu yapan Valimiz Ayhan, “Her şeyin özünde eğitim vardır. Çocukların gözünün içine bakın. Öğretmenlerle, velilerle omuz omuza vererek ilimizde eğitimi çok daha iyi seviyelere getireceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Öğrenci; ‘iyi ki bu okulun öğrencisiyim’, öğretmen; ‘iyi ki bu okulda öğretmenlik yapıyorum’, veli; ‘iyi ki çocuğum bu okulda okuyor’ diyebilmeli. Tüm okullarımızda bunu başarabilmek için gecemizi gündüzümüze katacağız.” İfadelerini kullandı.
 
Toplantının sonunda İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Bakır, Valimiz Ayhan’a halk eğitim merkezinde hazırlanan tabloyu hediye etti. Valimiz Ayhan ise tüm okul müdürlerine Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yılı dolayısıyla 3. Baskısı yapılan Milli Mücadelede Sivas 108 Gün kitabını hediye etti.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-gemerekte-ogrenci-ogretmen-ve-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3677 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.