Valimiz Salih Ayhan, Hafik’te Lise Öğrencileri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Hafik’te Lise Öğrencileri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Hafik’te Lise Öğrencileri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Hafik’te düzenlenen “İlçenin Gençleri Öncülerle Buluşuyor” programında lise öğrencileri ile bir araya geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Hacı Kerim Meral, Müdür Yardımcımız Halil Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız, Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hafik Şehit Adem Çelik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını İlçe Kaymakamı Meral yaptı. Meral’ın ardından öğrencilerle söyleşi gerçekleştiren Valimiz Salih Ayhan, çocukluk ve eğitim yıllarından bu güne hayatından kesitlerle yaşam hikâyesini öğrencilerle paylaştı.
Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Ayhan, başarmak için çok çalışmak gerektiğini belirterek, hiçbir emeğin zayi olmayacağının altını çizdi. Ayhan; “Bol bol kitap okuyun ve hayal kurun. Her şeyi tecrübe etmek zorunda değilsiniz. Başkalarının tecrübelerinden de istifade edin ve mutlaka rol modelleriniz olsun. Zamanınızı iyi kullanın ve planlı hareket edin.” Dedi.
Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan Valimiz Ayhan, öğretmen ve idarecilere Sivas Kongresi’nin 100. Yılı dolayısıyla bastırılan Milli Mücadelede Sivas 108 Gün kitabını hediye etti. İlçe Kaymakamı Hacı Kerim Meral ise Ayhan’a tablo takdim etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-hafikte-lise-ogrencileri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3899 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.