Valimiz Salih Ayhan; “Sivas LGS’de İlk 20’de Olacak”

Valimiz Salih Ayhan; “Sivas LGS’de İlk 20’de Olacak”

Valimiz Salih Ayhan, Suşehri’nde öğrenci ve okul müdürleri ile bir araya geldi. İlk olarak; “Öğrencilerle Kariyer Günü Etkinliği” programına katılan Valimiz Ayhan, öğrencilik yıllarından bugüne hayatından örneklerle öğrencilere önemli mesajlar verdi.
İlçe Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Yıldız ve Fen lisesi öğrencileri katıldı. Öğrencilere çok okumalarını ve hayal kurmalarını tavsiye eden Valimiz Ayhan, “Her zaman hayal kurun ve hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin. Çok okuyun, çok çalışın. Başarısız olmaktan korkmayın. Çünkü vazgeçmezseniz, çok çalışır ve isterseniz mutlaka başarırsınız.” İfadelerini kullandı. Ayhan, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.
“SİVAS LGS’DE İLK 20’DE OLACAK”
Programın ardından Gençlik Merkezini ziyaret eden Valimiz Ayhan, öğrencilerin müzik dinletisini izledi.  Daha sonra gençlik merkezi toplantı salonunda okul müdürleri ile bir arya gelen Valimiz Ayhan, “Sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle birlikte akademik başarıyı da asla ihmal etmeyeceğiz. Çocuklarımıza dokunan projeler üretmeli, okullarımızda huzurlu bir ortam oluşturmalıyız. Bir öğrenci; ‘iyi ki bu okulun öğrencisiyim’, bir öğretmen; ‘iyi ki bu okulda öğretmenlik yapıyorum’, bir veli ise ‘iyi ki çocuğum bu okulun öğrencisi’ diyebilmeli. Öğrenci ile öğretmen ve veli ile iyi ilişkiler kuramazsanız başarılı olamazsınız.” Dedi.
Sivas’ta eğitim alanında önemli proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Ayhan, okul müdürlerinin bu çalışmaların uygulanması noktasında gereken hassasiyeti göstermesini isteyerek; “İnşallah Sivas bu sene LGS’de ilk 20’ye girecek.” Dedi.
Ayhan, konuşmasının ardından okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
Toplantının ardından Halk Eğitim Merkezi bünyesinde gençlik merkezinde gerçekleştirilen kursları ziyaret eden Valimiz Ayhan, öğrencilerle sohbet etti. Ayhan, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte İlçe Spor salonunda Spor Sivas Projesi kapsamında antrenman yapan öğrencilerle bir araya geldi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-sivas-lgsde-ilk-20de-olacak/icerik/3723 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.