Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Altınyayla’da öğrenci ve okul müdürleri ile bir araya geldi. Ayhan’a Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Kaymakamı Halil Dalak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik Mermer’de eşlik etti.
ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KİTAP OKUDULAR
İlk olarak Şehit Musa Özalkan Anaokulunu ziyaret eden Valimiz Ayhan, Okul Müdürü Serpil Kaya’dan okulun durumu hakkında bilgi aldı. Okulda eğitim alan öğrencileri de ziyaret eden Ayhan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra Şehit Nurullah Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile okul bahçesinde sohbet eden Valimiz Ayhan, Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte öğrencilerin il genelinde uygulamaya konulan “Sivas İçin Kitap Vakti” kitap okuma etkinliğine de eşlik etti. Bir süre öğrencilerle birlikte kitap okuyan Ayhan, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye ederek kitap hediye etti.
OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Valimiz Ayhan kitap okuma etkinliğinin ardından Şehit Nurullah Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesi erkek öğrenci pansiyonu toplantı salonunda okul müdürleri ile bir araya geldi. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Sivas’ta eğitimde seferberlik başlatıldığını belirten Valimiz Ayhan, Sivas’ı eğitimde üst sıralara taşımak için önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. Ayhan, bu çalışmaların başarıya ulaşması için okul müdürlerine büyük görevler düştüğünü söyledi. Ayhan, daha sonra okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
Valimiz Ayhan, toplantının ardından Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve diğer protokol üyeleri ile birlikte ilçe merkezinde inşaatı devam eden Halk Eğitim Merkezi binasında incelemelerde bulundu. Ayhan, inşaat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-ve-milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-altinyaylada-ogrenci-ve-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3699 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.