Valimiz Salih Ayhan, VKS ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan, VKS ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan, VKS ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan, VKS ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirdi. Toplantıda Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’da hazır bulundu.
Valimiz Ayhan,  toplantıda  “Evde Kal Kitapla Kal” kampanyasında kitapların öğrencilere ulaşması sürecine destek veren ayıca “Sivas İçin Kitap Vakti”,  “Hayat Eve Sığar Çünkü Kitaplar Var”, “Sanat Sivas” gibi etkinliklere öğrencileri ile katılım sağlayan tüm öğretmenleri tebrik etti. Ayhan, dünyanın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu bu olağanüstü süreçte Sivas’taki eğitimcilerin gerek sağlık çalışanlarına maske ve siperlik üreterek gerekse vefa sosyal destek gruplarında görev alarak üzerine düşen sorumluluğu özveriyle yerine getirdiğini belirtti.  Ayhan, sınıf rehber öğretmenlerinin öğrenci ve velileri arayarak onları virüsle mücadeleye karşı bilgilendirirken öğrencileri ile de sürekli iletişimde kalmaları uygulamasının Türkiye’ye örnek olan güzel bir uygulama olduğunu ifade ederek bu uygulamanın haftalık olarak devam ettirileceğini söyledi.
Sosyal etkinliklerin yanı sıra akademik başarının da ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Valimiz Ayhan, sınava hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitime önem vermesini, bu nokta da idareci ve öğretmenlerimizin aktif görev almasını istedi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-vks-ile-ilce-milli-egitim-mudurleri-toplantisi-gerceklestirdi/icerik/4101 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.