Valimiz Salih Ayhan Zara’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan Zara’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan Zara’da Öğrenci ve Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Valimiz Salih Ayhan, Zara’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Okulsuz Duvar Projesi” etkinliği kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi yerleşkesindeki etkinlik alanında gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İlçe Kaymakamı Mehmet Sayın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş da katıldı.
Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile açık hava sohbeti gerçekleştiren Valimiz Ayhan, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.
Öğrencilerden hayal kurmalarını ve çok okumalarını isteyen Ayhan; “Değerli çocuklar; okumadan, zihninizi diri tutmadan hayal kurmanız, kendinizi yenilemeniz mümkün değil. Kendinizi yenilemeniz için sürekli kendinizi beslemeniz, doyurmanız ve hayatı anlamlandırmanız lazım. Bu hayat kısa ama yaşadığınız zaman dilimini iyi anlamlandırarak, mana vererek nitelikli bir yaşam sürmeniz için çok okumanız lazım.  Adeta teknolojinin esiri olmuş bir dünyada yaşıyoruz. Biz bunun esiri olmayalım. Teknolojiyi sadece bir araç olarak kullanalım.” İfadelerini kullandı.
OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Valimiz Ayhan daha sonra Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi toplantı salonunda okul müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İlçe Kaymakamı Mehmet Sayın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Belediye Başkanı Fatih Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş katıldı.
Bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Valimiz Ayhan, Sivas’ta eğitimde seferberlik başlatıldığını hatırlatarak “Öğrenci; ‘iyi ki ben bu okulun öğrencisiyim’, öğretmen; ‘iyi ki bu okulda öğretmenlik yapıyorum’, veli ise ‘iyi ki çocuğum bu okulda eğitim ayıyor’ demeli. Bunları sağladığımızda emin olun başarı da kendiliğinden gelecektir. El ele vererek Sivas’ı eğitimde üst sıralara taşıyacağız ve Sivas LGS’de ilk 20’nin içerisinde olacak.” İfadelerini kullandı.
Valimiz Ayhan, milli eğitim müdürlüğümüzce yürütülen KÖPRÜ projesinin etkin bir şekilde uygulanması için de tüm okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini istedi.
SPOR SİVAS PROJESİ KAPSAMINDA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Valimiz Ayhan, toplantının ardından Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte Spor Sivas Projesi kapsamında Zara İlçe Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle çeşitli spor branşlarındaki gösterilerini ilgiyle izleyen Valimiz Ayhan, bazı spor etkinliklerine de eşlik etti. Ayhan, öğrencilerle voleybol, basketbol ve masa tenisi oynadı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/valimiz-salih-ayhan-zarada-ogrenci-ve-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3714 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.