Yapımı Devam Eden Okullar İncelendi

Yapımı Devam Eden Okullar İncelendi
           Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya ÇINAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman KARATAŞ ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri yapım çalışmaları devam eden okul, spor salonu ve yurt binalarında incelemelerde bulundu.
 

           Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI ve beraberindeki heyet, yapım çalışmaları devam eden okul, spor salonu ve yurt binalarında incelemelerde bulunarak, sırasıyla Okullar Bölgesinde yer alan Şefik GÜNGÖR Eğitim Uygulama Okulu Spor Salonunu, 16 derslikli 60. Yıl Ortaokulu inşaatını, İnönü 24 derslikli okul inşaatını, Alibaba Mahallesinde bulunan 12+24 derslikli okulları, 24 Derslikli İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik pansiyon inşaatının yapım çalışmalarını incelediler.
           Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada: “2014 yılı Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programında, ilimizde 28 proje yürütülüyor. Bu projelerden 15’inin inşaatları devam etmekte olup, 13 projenin ise proje yapım ve ihale hazırlık çalışmaları ilgili kurumlarımızca sürdürülmektedir.
           Ayrıca 4 proje de Milli Eğitim Bakanlığı ek yatırım programına teklif edilmiş ve Bakanlıkça onaylanmıştır. Arsa hukuki sorunlarının çözülmesi ve projelendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde yapılmasını takip etmek ve koordinasyonunu sağlamak için, her ay Valiliğimizce ve ilgili kurumların temsilcileriyle Milli Eğitim Yatırım İzleme ve Koordinasyon toplantıları yapıyoruz. Çalışmaları yerinde görmek için de İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzle yapımları devam eden inşaatlarda incelemelerde bulunuyoruz. ”dedi. 
 

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/yapimi-devam-eden-okullar-incelendi/icerik/703 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.