Yönetici Gelişim Programı

Yönetici Gelişim Programı

Yönetici Gelişim Programı
MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı’’ Düzenlendi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “ Yönetici Gelişim Programı” Düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı”  gerçekleştirildi.
MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı” Düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında Sivas geneli tüm Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları müdür ve müdür yardımcılarına yönelik “Yönetici Gelişim Programı’’  gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze konferans salonunda düzenlenen programda Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin FİLİZÖZ konferans verdi. Programa Şube Müdürümüz Fehmi TUTKUN ile il geneli tüm İmam hatip okullarında görevli müdür ve müdür yardımcıları katıldı.
Kasım Ayında İlk Program
Konferansın açılışında konuşan Şube Müdürümüz Fehmi TUTKUN, İmam hatip okulları yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri, okulda olumlu okul iklimi, kurum kültürü ve hoşgörü ortamı oluşturmaları, öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla
Kasım ayı itibariyle bu gün birincisi gerçekleşen YÖGEP’in, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan; konferans, seminer, kitap değerlendirme, sunum ve kültür gezisinden oluşan programlarının 5 ay süreyle devam edeceğini belirtti.
TUTKUN’un konuşmasının ardından Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin FİLİZÖZ, “Liderlik kuramları, yönetici rolleri ve yönetim tarzları, çağdaş liderlik uygulamaları, etkili yönetim ve vizyoner liderlik, yönetimde güç kaynakları, yönetim fonksiyonları, misyon, vizyon ve hedef belirleme ve eğitim yöneticisinin millî, manevî ve evrensel sorumlulukları” temalı konferans verdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/yonetici-gelisim-programi/icerik/2993 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.