Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu’nda “Çevre Benim” konulu etkinlik düzenlendi.

Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu’nda “Çevre Benim” konulu etkinlik düzenlendi.

Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu’nda “Çevre Benim” konulu etkinlik düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz İşbirliğinde gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Fehmi Tutkun ve Osman Karataş ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut gerçekleştirdi. Yakut; “Çevre ile alakalı Kızılderili bir şefin söylemiş olduğu bir söz vardır ve bu hepimiz için çok önemlidir. Diyor ki; ‘Çevre atalarımızın bize mirası değil, çocuklarımızın emanetidir’ Dolayısıyla bu emaneti geleceğin yetişkinleri olan siz kıymetli çocuklarımıza temiz bir şekilde bırakmamız için sizlerin de bugünden itibaren çevre hususunda bilinçlenmeniz gerekiyor. Kurumlarla işbirliği içerisinde sizlerin ve toplumda çevre bilincinin gelişmesi hususunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik başlatılan program dolayısıyla teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise, programların ilkinin Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildiğini, birçok okulda “Çevre Benim” adlı etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
Öğrencilere, temiz bir gelecek ve temiz bir dünya için ‘çevremizi temiz tutalım’ mesajı veren Altınsoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut’un dile getirdiği Kızılderili atasözüne dikkat çekerek; “Eğer biz bu memlekete iyi bakmazsak çocuklarımız bizi dava ederler. Bu bize atalarımızın mirası değil, çocuklarımızın emaneti. Şuanda bizim emaneti iyi bir şekilde sahibine teslim etmemiz lazım. Bu bilinç ve duyarlılıkla çevremize, insanımıza her şeye karşı duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.
Konuşmaların ardından, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü İbrahim Kaya, “ Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu sunum gerçekleştirdi.
 
Kaya sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Program kapsamında öğrencilere, çevre ile ilgili broşürler dağıtıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/zeki-hayran-imam-hatip-ortaokulunda-cevre-benim-konulu-etkinlik-duzenlendi/icerik/1692 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.