Ziya Gökalp Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Sude İlaslan Kitap Çıkarttı.

Ziya Gökalp Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Sude İlaslan Kitap Çıkarttı.

Ziya Gökalp Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Sude İlaslan Kitap Çıkarttı.

Ziya Gökalp Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Sude İlaslan, babaannesinin babaannesi olan Hünkâr Nine’nin gerçek yaşam hikâyesini konu alan “Hünkâr Nine” adlı kitap kaleme aldı. 2015 yılında sınıf öğretmeninin şiirlerini beğenip teşvik etmesiyle bir şiir kitabı çıkartan İlaslan, yazarlık serüvenine ise gerçek bir yaşam hikâyesini kaleme alarak başladı. Ailesinin desteği ile kitabını hazırladığı belirtilen İlaslan, eğitim gördüğü Ziya Gökalp Ortaokulu’nda imza günü düzenledi.
Okul salonunda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Ahmet Sevim, Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar, Okul Müdürü Metin Arslan, İlaslan ailesi, Elif Sude’ye Hünkâr Nine’nin yaşam öyküsünü aktaran babaanne Özcan İlaslan, öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Metin Arslan, öğrencilere hitap ederek; “Sizlerin farklı özelliklerinizin olduğunun eğitimciler olarak farkındayız. Biz eğitimciler, sizlerin bu farklı özelliklerini gün yüzüne çıkarıp, ülkemize hizmet etmeniz noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Cesaretini ortaya koyarak kitap ve şiir denemeleri yapan Elif Sude İlaslan’ı da hem huzurlarınızda cesaretlendirmek, hem de sizlerin ‘Ben bir proje yapıyorum ama kimse beğenmez, bu projeden bir şey olmaz’ dememeniz için bu imza gününü tertip ettik” dedi.
“YAZMAK İÇİN OKUMAK LAZIM”
Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Ahmet Sevim ise konuşmasında 11 yaşındaiki kitap çıkaran Elif Sude İlaslan ve ailesini tebrik etti.
Yazarlık yolunda ilk adımlarını atan İlaslan’ı iyi bir okuyucu olduğu için dekutlayanSevim, şu ifadeleri kullandı:
“Ortaokul yıllarında kitap yazma cesaretini ve becerisini gösteren öğrencimizi kutluyorum. Tabi yazmak için de okumak lazım.  800 kitap okumuş bu öğrencimiz. 11 yaşında bu kadar kitap okuyunca, okudukları kendisini dolduruyor. Ne yapması lazım? Okumanın ilerisine geçmesi lazım… Okumanın ilerisi ne? Yazmak… Öğrencimiz bunu başarmış. Ben kendisini bu başarısından dolayı kutluyorum.  Tabi velilerimizin de burada katkısı var, onları da tebrik ediyorum. Bu örnekte olduğu gibi biz velilerimizin çocuklarını desteklemelerini ve onların başarısına ortak olmalarını istiyoruz.”
 
Konuşmaların ardından Elif Sude İlaslan, arkadaşları için kitaplarını imzaladı. İlaslan, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Sevim ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar’a da imzalı kitabını hediye etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ziya-gokalp-ortaokulu-5-sinif-ogrencisi-elif-sude-ilaslan-kitap-cikartti/icerik/1392 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.