Zübeyde Hanım Anaokulu’nda “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisi açıldı.

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisi açıldı.

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisi açıldı.

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisi açıldı.
Serginin açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Okul Müdürü Ahmet Çevik, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Açılış öncesinde sergi hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ahmet Çevik, Okullarda Orman Programının Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından 1999 yılında yürütülmeye başlandığını, 26 ülkede yürütülen bu programa Türkiye’nin Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) programı kapsamında 2004 yılında katıldığını söyledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 160 okulda sürdürülen çalışmaların bu dönemde de devam ettiğini belirten Çevik, “Zübeyde Hanım Anaokulu olarak hedefimiz öğrencilerimiz ve ailelerini bilinçlendirmektir. Okullarda Orman Programının 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için konusu TÜRÇEV tarafından “Orman ve Enerji” olarak belirlenmiştir. Sivas’ta yalnızca Zübeyde Hanım Anaokulu olarak konu dâhilinde her ay farklı etkinlikler ile programı yürütmekteyiz. Kasım ayı için öğrencilerimiz ve ailelerinin programa aktif olarak katılmalarını da sağlayarak “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisini gerçekleştiriyoruz.” Dedi.
Çevik’in ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise çevre ve orman bilincinin gelecek nesillere küçük yaşta kazandırılmasının çok önemli olduğunu belirtti.
Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Çevremize duyarsız kalmamız mümkün değil. Özellikle son zamanlarda bu kadar kimyasal atık ve etkenler nedeniyle çevremizdeki kirlenmenin büyük boyutlara ulaştığını biliyoruz. Bu açıdan herkeste bir çevre ve orman bilinci oluşması gerekir. Bu bilincin oluşması için Zübeyde Hanım Anaokulumuz ilimizde bu projeyi TÜRÇEV ile birlikte yürütüyorlar.
Yaşadığımız dünya bizim çocuklarımıza bırakacağımız bir miras değil, onların bize emanetidir. Çevremizi, ormanlarımızı onlara tertemiz bir şekilde bırakmalıyız. Bu nedenle küçük yaşta evlatlarımıza çevre, orman bilincini kazandırmamız gerekiyor. Bu nedenle ‘böyle bir programda Sivas olarak, Zübeyde Hanım Anaokulu olarak biz de varız’ diyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise çevre ve orman bilincinin gelecek nesillere aşılanması amacıyla uygulanan projenin çok önemli ve anlamlı olduğunu söyledi. Bu projenin bir diğer güzel yanının ise velilerin de projenin içerisinde yer alması olduğunu belirten Özaydın, projede emeği olan herkese teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından “Orman ve Enerji” konulu artık materyal sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, açılışın ardından sergiyi gezerek, Okul Müdürü Ahmet Çevik, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/zubeyde-hanim-anaokulunda-orman-ve-enerji-konulu-artik-materyal-sergisi-acildi/icerik/2255 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.