Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 01.10.2023

Kurbanın da sektörü olur mu demeyin

Kurbanın da sektörü olur mu demeyin

Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Besiciler bir yıllık emeklerinin karşılığını almak için hayvan pazarlarının yolunu tutarken bir çok bölgede karantina nedeniyle hayvan pazarları açılmadı. Ancak yerinde satışlar devam etti. Bıçak, kıyma makinası, nacak,  urgan, çadır gibi ürünlerin satışında artış gözlenirken diğer taraftan da tatlı, şeker, kolonya gibi ürünler tezgahları süslüyor. Özellikle bayram kıyafeti almak için vatandaşlar şimdiden mağazaları gezmeye başladılar. Ancak bizim konumuz sadece bunlar değil.

Kurban bayramlarında bileyiciler, deri toplayıcılar, kesip doğramak için ve kıyma yapmak için kasaplar da bu sektörün bir parçası. Kurban sadece alım gücü düşük vatandaşın et ile buluşması değil, bir çok vatandaşımız için de iş fırsatı. Öyle tonlarca ağırlıkta hayvanı kesip kurban etmek de her yiğidin harcı değil.

Kurban pazarlarında çay, simit, su satanları da unutmamak gerekir. Ve işin ete kemiğe dokunmayan kısmı, bayramların vazgeçilmezi bayram temizlikleri. Halı yıkamacıların bayrama yetişme telaşı. Temizlik firmalarının en yoğun zamanları. Bayram sektörü büyük bir sektör. Sarma için yaprak, sütlaç için süt, hoşaf için üzüm, çocuklar için balon, satanları da unutmamak gerekir.

Bayram bereketiyle dolu dolu gelir. Bayram gelince her sektöre can gelir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim