Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 01.10.2023

Ulaş’ın Ulaşım sorunu çözülemiyor

Ulaş’ın Ulaşım sorunu çözülemiyor

Sivas’ın Ulaş ilçesi şehirler arası yol üzerinde yer almasına rağmen gelişmiyor. İlçe girişini kara yolundan ayıran tren yolu nedeniyle ilçeye bir noktadan giriş yapılabiliyor. İlçede yaşayan vatandaşlar ilçeye farklı noktalardan kara yoluna bağlantı sağlanmasını, gerekirse tren yolunun altından karşı tarafa tünel yapılmasını veya tren yolunun ilçeyi karayolu ile bağlantısını bölmeyecek şekilde taşınmasını talep ediyorlar.

Ulaş ilçesinin iki parça olduğunu, bir tarafta çitlik bir tarafta ilçe olarak yerleşimin bulunduğunu belirten vatandaşlar ilçenin gelişmesini olumsuz etkileyen etkenlerin en başında yol sorununun olduğunu söylüyorlar. İlçede bulunan taş ocağından ağır tonajlı kamyonların ilçe içerisinden geçerek karayoluna geçtiğini, bu durumun vatandaşlar için tehlike arz ettiğini ve yolların çökmesine sebep olduğunu belirten vatandaşlar ilçe içerisindeki yol sorununun çözülmesi için öncelikle ilçe girişindeki yol sorununun çözülmesi gerektiğini söylediler.

Demiryolunun karayolu ile bağlantıyı kesmesi sebebiyle hemzemin geçitte sık sık kazaların yaşandığını belirten vatandaşlar, “Tren geçiyor olması da karayolunun buradan geçmesi de Ulaş için bir fırsat. Ancak malesef bunu değerlendiremiyoruz ve Ulaş ilçesi gelişmiyor. Biz demiryolu buradan geçmesin demiyoruz. Sadece hem demiryolundan hem karayolundan faydalanabileceğimiz bir çözüm üretilmesini istiyoruz. ” dediler.

İlçede sanayinin gelişmesi için iyi bir fırsat olduğunu belirten vatandaşlar en çok işsizlik nedeniyle göçün yaşandığını ve nüfusun ilçede durmadığını söylediler. Sanayinin gelişmesi ve istihdamın artması için özellikle tarım ve hayvancılık açısından ilçede yüksek potansiyel olduğunu belirten vatandaşlar bizim aracılığımızla yetkililerden sorunun çözülmesi için yardım talebinde bulundular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim