Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 01.10.2023

Uzaylı var mı, neye benziyor?

Uzaylı var mı, neye benziyor?

İnsan oğlu hep uzayda yaşam var mı sorunun cevabını merak etmiştir. Onlarca uydu görüntüsü, bilimsel araştırma, varsayımlar ve daha fazlası değerlendirilmiş ve şuana kadar uzayda yaşam olduğuna dair bir kanıt bulunamamıştır.

Belki de insanoğlu uzayda bulunacak canlının kendisi gibi olmasını beklemektedir. İnsan oğlu uzayda yaşam aramak yerine uzayda kendini aramaktadır. Belki bizim dünyada bilmediğimiz, tarifini yapamadığımız bir hayat uzayda gözümüzün önünde duruyor ve biz bunu fark edemiyoruz. Belki taşların hatta gezegenlerin bile canlı olduğu düşünülebilir. Gök cisimleri şuursuzca bir yörüngede olabilir mi?

Kuran’ı Kerim’de Bakara Suresinde mealen :”Çünkü taş vardır ki, içinden ırmaklar fışkırır. Taş vardır ki yarılır da içinden sular çıkar. Taş da vardır ki, Allah korkusuyla (yerinden kopup) düşer. Allah, yaptıklarınızdan hiçbir zaman habersiz değildir.” buyurulmaktadır. Belki cisim dediğimiz şeyler canlıdır. Belki uzaylı dediğimiz canlılar gözümüzün gördükleridir. Daha dünyada yer yüzünde yeni yeni keşfedilen canlılar varken sonunu bilmediğimiz uzay boşluğunda milyarlarca gezegen boşuna yaratılmış olabilir mi? Bir yörüngede nizami bir şekilde yolunu şaşırmadan ilerleyen gezegenler bile bizim anlamadığımız bir şekilde canlı olabilirler. Allah o kadar çok mahlukat yaratmıştır ki her canlının bize benzemesini beklemek doğru olmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim